Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.stratywojenne.msl.org.pl
Muzeum Sztuki w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
-
Data publikacji strony internetowej:
-
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-11-08.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oceny przeprowadzonej przez wykonawcę portalu, która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie A w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB)
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2025-01-31.
Skróty klawiszowe
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Kinga Świtoniak, komunikacja@msl.org.pl Możesz zadzwonić na numer telefonu 48 603 580 081 Tą samą drogą możesz składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Izabela Wojtyczka,
- Adres: ul. Więckowskiego 36, 90-734 Łódź,
- mejl: i.wojtyczka@msl.org.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna Muzeum Sztuki w Łodzi - Gdańska 43, Łódź
Wejście do budynku
- Wejście do Muzeum znajduje się od strony kamienicy przy ul. Gdańskiej 43. Do budynku wchodzi się z podcieni, do których prowadzi 7 prześwitów, pierwszy od lewej prześwit w podcieniach dostępny bezpośrednio z chodnika, nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, a ich otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
Przestrzeń za wejściem
Hol
Po wejściu do budynku znajdujemy się w holu, z którego można dostać się do kasy, szatni, toalet, windy i schodów. Windą można dostać się do sal wystawienniczych (również tych umiejscowionych w pałacu wzdłuż ul. Więckowskiego - poza poziomem 1), sal edukacyjnych, biur i biblioteki. Na wprost wejścia do holu znajdują się drzwi prowadzące na dziedziniec.
Kasa
Po prawej stronie od wejścia znajduje się małe, przeszklone pomieszczenie szerokie na 3 m długie na 5 metrów, w którym mieści się kasa Muzeum. Miejsce to pełni także funkcję punktu informacyjnego, można tu też zakupić katalogi i gadżety muzealne.
Winda i schody
Na lewo od kasy jest winda z rozzuwanymi drzwiami. Po lewej stronie jest przycisk przywołujący windę. Obok na ścianie znajduje rozpiska w brajlu poszczególnych pięter. W windzie zainstalowany jest automatyczny komunikat dźwiękowy o numerze piętra. Za windą znajdują się schody. Prowadzą one sal wystawowych, pomieszczeń biurowych oraz biblioteki i czytelni.
Toaleta i szatnia
Na wprost windy, po lewej stronie od drzwi wejściowych znajduje się przejście do toalet z małą szatnią po prawej stronie. Korytarzyk z toaletami poprzedzony jest przeszklonymi drzwiami. Toaleta na wprost jest dla mężczyzn, środkowa z klamką-uchwytem dla osób z niepełnosprawnością. Ostatnie, trzecie drzwi prowadzą do toalety dla kobiet.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W kasach każdego z Oddziałów Muzeum można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy Muzeum lub do godziny 18.00. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących i Głuchych. Nie trzeba się specjalnie umawiać.
Jak to zrobić? Gdy wejdziesz do budynku poszukaj Kas, które w każdej siedzibie są blisko wejścia. Tam poinformuj pracowników, że potrzebujesz Wideotłumacza. Na przykład możesz mieć przy sobie kartkę Chciałbym skorzystać z Wideotłumacza. Trzeba będzie chwilę poczekać i zostanie uruchomiona usługa Wideotłumacz.
Pętle indukcyjne
W kasach każdego z Oddziałów Muzeum są stacjonarne pętle indukcyjne.
O Muzeum
W pliku O MSL w ETR znajdującym się w załączniku, przygotowaliśmy podstawowe informacje o Muzeum Sztuki w Łodzi zapisane tekstem łatwym do czytania i rozumienia.
Ciche godziny
W każdy wtorek w godzinach 16.00-17.00 w MPH i w każdy czwartek w godzinach 17.00-18.30 w ms1 i ms2 obowiązują godziny przyjazne sensorycznie osobom w spektrum autyzmu oraz wrażliwym na bodźce wzrokowe i dźwiękowe.
W trakcie cichych godzin nie organizujemy zajęć edukacyjnych, oprowadzań ani innych wydarzeń. Podczas cichych godzin Muzeum można zwiedzać tylko indywidualnie. Prosimy o rozmowy ściszonym głosem oraz wyciszenie telefonów komórkowych.
Dostępne wydarzenia
Na otwarciu każdej wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi obecny jest tłumacz PJM.
Dla każdej wystawy przygotowujemy:
- tekst kuratorski języku prostym
- opis ogólny wystawy.
Dział Edukacji Muzeum Pałac Herbsta organizuje warsztaty i oprowadzania po wystawach dla osób o różnych potrzebach. Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajduje się na stronie internetowej Muzeum w zakładce Aktualności, a także w zakładce Wydarzenia dla osób z dysfunkcją wzroku.
Audiodeskrypcje i audioprzewodniki
Audiodeskrypcje i filmy w PJM opisujące kilkaset prac znajdujących się w magazynach Muzeum Sztuki w Łodzi znajdują się na stronie internetowej ZASOBY w zakładce dostępność
W kasach każdego z oddziałów Muzeum można wypożyczyć audioprzewodniki z wgranymi audiodeskrypcjami wybranych wystaw i pojedynczych dzieł.
Koordynator ds. dostępności
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką ds. dostępności - Izabelą Wojtyczką: i.wojtyczka@msl.org.pl
Załączniki